X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıDirect AdminDirect Admin SSL Sertifikası Aktiva...

Direct Admin SSL Sertifikası Aktivasyonu

Bu yazımızda Domain Merkezi  üzerinden almış olduğunuz Fiyat Performans Hosting olan Directadmin yönetim panelinde CSR kodu çıkarılarak SSL kurulumu adımlarını anlatacağım. İlk olarak SSL sertifikasının alabilmeniz için CSR kodu üretmeniz gerekmektedir fakat işlemlere başlamadan önce hangi alan adınız için SSL kuracaksanız o alan adınız için Directadmin panel üzerinde alan adı için statik IP tanımlamanız gerekmektedir.

 

 

Statik IP tanımlamadan SSL ile ilgili işlemleri yapmanıza panel izin vermeyecektir. Directadmin üzerinde IP tanımlamasını panele http://ipadresiniz:2222 erişim sağladıktan sonra Show All Users > alanadiniz.com > Modify User bölümünde bulunan “Change the User’s IP” bölümünden yapabilirsiniz.

 

 

IP tanımlama işlemini yaptıktan sonra CSR kodu oluşturup SSL kurulumu işlemine başlayabiliriz. İlk olarak SSL sertifikası alabilmemiz için CSR kodu çıkarmamız gerekmektedir. CSR kodu üretmek için host hesabınızı yöneteceğiniz panele erişim sağlamanız gerekmektedir.

 

 

Panele erişim sağladıktan sonra Advanced Features > SSL Certificates bölümüne erişip “Create A Certificate Request” linkine tıklayıp CSR kodu üretmeye başlayabiliriz. Bu alana aşağıdaki resimde bulunan bilgilere göre kendi bilgilerinizi yazmanız gerekmektedir. CSR kodu üretirken Türkçe karakter kullanmamanız gerekmektedir. Aksik takdirde CSR kodu oluştururken hata yaşayacaksınız. Gerekli tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra sayfanın altında bulunan “Save” butonu üzerinden kayıt edip CSR kodunuzu alabilirsiniz. 

 

 

SSL kurulumu yaptıktan sonra CA Root sertifikasında problem yaşamaya başlarsanız, CA sertifikasını SSL kurulumunu yaptığımız alanda bulunan “Click Here to paste a CA Root Certificate” linkinden yapabilmektesiniz. Click Here yazan alana tıklayarak CA sertifikasını ekleyebileceğiniz panele erişim sağladıktan sonra sayfanın üst bölümünde bulunan “Use a CA Cert.” seçeneğini seçip CA sertifikasını alt bölüme kopyalamanız gerekmektedir. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra CA sertifikasını kaydetmek için alt bölümde bulunan “Save” butonunu kullanarak SSL kurulumu ile ilgili yapacağımız tüm işlemler sonlanmaktadır. Artık alan adınız için SSL sertifikanızı sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(153 defa görüntülendi. / 5 kişi faydalı buldu.)

Top