X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıCPanelIP adresim blocklandı. Sitelerime g...

IP adresim blocklandı. Sitelerime giremiyorum. Bu neden olur?

IP adresiniz blocklandığında sitenize bulunduğunuz bilgisayardan anlık olarak giriş yapamazsınız. IP adresi blocklanmasının birkaç sebebi mevcuttur:

1) cpanel, email veya ftp şifrenizi birkaç kez yanlış girdiğinizde sizin güvenliğiniz için ip adresiniz blocklanmış olacaktır.
2) ftp ile dosya yüklerken çok yüksek miktarda anlık dosya gönderimi yaparsanız ip adresiniz blocklanabilecektir. bu durumda concurrent connection seçeneğini 2-3 gibi bir değere ayarlamanız yeterli olacaktır. böylece güvenli olarak dosya yükleme/alma yapabilirsiniz.
3) mod_security sistemi siteniz içinde güvenlik tehditi oluşturan bir kod veya sayfa bulduğunda ip adresinizi blocklar. bu sistem dünya üzerindeki tüm hosting şirketlerinde mevcut olan bir güvenlik sistemidir. bu durumda buna sebep olan bölümü (genellikle scriptinizin tema veya bileşeni) düzenlemeniz ve güncellemeniz yeterli olacaktır.
bu durumlar için öncelikle scriptinizin temasını değiştirip, blocklanıp blocklanmadığınızı kontrol ediniz. eğer blocklanma devam ediyorsa tüm temalarınızı kapatıp, daha sonra teker teker açarak her seferinde blocklanıp blocklanmadığınızı kontrol ederek problem yaratan bileşeni bulup düzenleyiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(20 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top