X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıCPanelSubdomain, Addon Domain ve Parked D...

Subdomain, Addon Domain ve Parked Domain Nedir?

Fiyat Performans Hosting Subdomain (Alt alan adı): Kendi özel içeriği olan ayrı bir alan adıdır, fakat yeni bir domain değildir. Onun yerine, subdomainler var olan domainlerin adından üretilir. “www” yerine başka bir “isim” kullanılır. Örneğin domain adı şu şekilde ise; www.domainmerkezi.net, bu siteye ait bir alt domain şu şekilde olabilir; blog.domainmerkezi.net.

www.domainmerkezi.net e blog.domainmerkezi.net

 

Addon Domain: Subdomainler gibi kendi özel içeriği olan ayrı bir alan adıdır. Addon domainler var olan bir domainin uzantısı şeklinde değildir; aksine yeni domainlerdir. Bu tür domainleri host edebilmek için daha öncesinde register etmeniz gerekmektedir. Addon domainlerin asıl amacı; birden fazla alan adının tek bir hosting paketi içerisinde barındırılmasıdır. Örneğin şirketimizden aldığınız EKO SSD Genel 5, EKO SSD Usta 10 alan adı barındırabilirsiniz.

 

Parked Domain: Kendi özel içeriği olmayan alan adlarıdır. Onun yerine belirli bir site ile maskelenmiştir. Birden fazla parked domain tek bir primary domaine yönlendirilebilir. Parked domainler, bir domaine yeni bir websitesi yapmanıza gerek kalmadığı ve bu domaini hazır bir websitesine park etmeniz gerektiği durumda kullanılır.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(33 defa görüntülendi. / 1 kişi faydalı buldu.)

Top