X
X
X
X

Knowledge Base

HomepageKnowledge BaseDomain Name RegistryDomain Satın Almak İçin 5 Sebep

Domain Satın Almak İçin 5 Sebep

Domain satın almak için, bir adım atmaya başlayabilirsiniz!

Henüz bir web siteniz olmayabilir, bir web sitesi açmayı uzun zamandır düşünüyor ve bu fikrinizi hayata geçirmiyor olabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra, bir web sitesi açmaya gerçekten karar verdiniz ancak; web sitenizin kimliğini belirleyecek, akıllarda yer edinecek güzel bir isim bulamadınız. İşte bu noktada, web sitenizi oluşturmadan önce atacağınız ilk adım, iyi bir domain (alan adı) seçmek oluyor. Bildiğiniz üzere, domain adresi olmadan internet üzerinden web sitenize ulaşamazsınız.

Peki, neden domain satın almalısınız?

  1. Kaliteli, kısa ve akılda kalıcı bir domain satın alarak, ileriye dönük domain yatırım fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bu nedenle elinizde mutlaka en az 1 tane değerli domain bulundurmanız önemlidir.
  2. Küçük bir işletmeniz varsa, bir domain sahibi olarak işletmeniz için bir marka değeri yaratmada adım atmış olursunuz.
  3. İşletmenizi internete taşıyarak daha geniş kitlelerle iletişim kurulabilir, ve internette çevrimiçi olabilirsiniz.
  4. Bir domain satın almak için, illa bir işletmenizin olması da gerekmez. Kendinize ait bir blog açabilir veya kendinizi tanıtmak isteyeceğiniz bir site oluşturabilirsiniz. Bu noktada, sizi en iyi tanıtan ve akılda kalıcı bir alan adı oluşturarak, portfolyonuzu genişletebilirsiniz.
  5. Bu madde, neden bir web sitem olsun diyenler için: Sosyal ağlar günden güne popülerliğini değiştirebilir, bir sosyal ağın yerini bir başkası alabilir. Ancak, bir domain ile sahip olduğunuz platform, yıllar geçse de değişmez ve yitirilmez.

Domain satın alarak, elde edeceğiniz avantajlardan birkaçını sizin için derledik. Ancak; unutmayık ki bir domain ile yapılabilecek şeylerin sayısı sınırsızdır.

Domain merkezi’den kendinize uygun bir alan adı sorgulamak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Seçeceğiniz alan adlarının yaşam periyodlarını ve künyelerini detaylı incelemeyi ise; unutmayın.

Alan adınızı kaydettikten sonra hosting hizmetinize tanımlamak/bağlamak isterseniz, DNS bilgilerine hosting hizmetinize ait nameserver bilgilerini eklemeniz gerekmektedir. Bu bilgiler, Domain merkezi’dan alınan hosting hizmetleri için alttaki gibidir;

  • ns1.domainmerkezi.net (Cpanel)
  •  ns2.domainmerkezi.net (Cpanel)
  • ns3.domainmerkezi.net (Cpanel)
  • ns8.domainmerkezi.net (Direct Admin)
  • ns9.domainmerkezi.net (Direct Admin)

Can't find the information you are looking for?

Create a Support Ticket
Did you find it useful?
(31 times viewed / 0 people found it helpful)

Top