X
X
X
X

Knowledge Base

HomepageKnowledge BaseE-TicaretE-Ticaret Hosting Nedir?

E-Ticaret Hosting Nedir?

E-Ticaret,  tüketicilerin zaman ve mesafe engelleri olmadan elektronik olarak mal ve hizmet alışverişi yapmalarına izin veren ve günümüzde oldukça yaygınlaşan bir sistemdir. 

E-Ticaret, ürün ya da hizmetlerinizi siteniz üzerinden müşterilerinize sunabileceğiniz ve sipariş alabileceğiniz yöntemdir. Domain MerkeziFiyat Performans Hosting paketleri ile mobil uyumlu, sınırsız sayıda ürün eklenebilen, kolayca müşteri paneli üzerinden yönetilebilen online mağazanızı hemen oluşturabilirsiniz. Domain Merkezi E-Ticaret Hosting paketlerinde, dünyada en çok tercih edilen e-ticaret altyapısı olan WordPress – WooCommerce kullanılmıştır.

WordPress WooCommerce ile, ürünlerinizi web sitenize kolayca tanımlayabilirsiniz. WordPress ile sorunsuz bir şekilde entegre olan WooCommerce, hem mağaza sahiplerine hem de geliştiricilere tam kontrol hakkı tanıyan dünyanın en beğenilen e-ticaret çözümüdür. WooCommerce ile tüm şekil ve boyutlardaki fiziksel ve dijital ürünleri satabilir, alışveriş yapanlara ürün varyasyonları, çoklu konfigürasyonlar ve anlık indirmeler sunabilir ve hatta Amazon gibi çevrim içi pazarlara ait ürünleri satabilirsiniz. WooCommerce’ın sunduğu kolay yönetilebilir altyapı ile ürün görsellerinizi, açıklamalarını ve satın alma tercihlerini kolayca güncelleyebilirsiniz. Siparişlerinizi ve stok durumunuzu takip edip, müşteri hesaplarınızı da tek bir ekran üzerinden yönetebilirsiniz.  Ayrıca ödeme kanalı, ön bellek düzenleme gibi temel ihtiyaçlar için gerekli olan eklentiler ve bazı e-ticaret temaları da paket aktivasyonu ile otomatik olarak yüklenmektedir.

Domain Merkezi E-Ticaret Hosting Paketleri

Domain Merkezi’dan satın alacağınız E-ticaret hosting paketlerinde ücretsiz olarak “Comodo Positive SSL” bulunmaktadır. SSL kurulumu ise; Domain Merkezi tarafından yapılmaktadır.  Ayrıca, önemli bir diğer özellik ise; Wordpress – WooCommerce altyapısı ile çalışan e-ticaret sitenizde hazır ücretsiz temalar bulunacaktır. Bu temalar, siz paketinizi aktif ettiğinizde, otomatik olarak kurulu şekilde karşınıza gelmektedir ve dilediğiniz temayı seçmenize olanak sağlamaktadır.

Anında Sanal POS Aktivasyonu 

Domain Merkezi E-Ticaret Hosting paketlerinin sağladığı en önemli avantaj ise; ücretsiz ve anında kurulum sağlayan “PayTR Sanal Pos”dur.

2009 yılından bu yana ödeme hizmetleri sektöründe hizmet sunan tamamı yerli sermaye bir kuruluş olan PayTR, gelişmiş çözümleri, müşteri odaklı yaklaşımı, güçlü alt yapısı ve deneyimli personeli ile sektörde güvenilir bir çözüm ortağı olmayı başarmıştır. Kısa sürede büyüme hedeflerini gerçekleştiren PayTR, internet sektöründe Türkiye çapında hep güvenle anılan bir firma olmayı hedeflemektedir.

PayTR, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde TEPAV ve AllWorld Network'ün yürüttüğü "Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi" yarışması 2014 kazananları listesine girmiştir. Liste sırası 10 Ağustos 2015 tarihinde duyurulmuş ve kuruluşumuz 5. sırada yer almıştır.

PayTR, kendi bünyesinde geliştirerek optimize ettiği yazılım ve kontrol mekanizmaları ile web mağazalarının fraud (sahtecilik) kaynaklı kayıplarını en düşük seviyeye indirgeyerek, sektörde kendine hatırı sayılır bir yer edinmiştir.

Paytr Ödeme Hizmetleri A.Ş., 26 Nisan 2016 itibari ile 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olmuştur.

Doğru E-Ticaret Hosting paketini seçmek neden önemlidir?

Doğru bir e-ticaret hosting paketi seçmek, hafife alınacak bir karar değildir. Müşterilerinize, iyi bir alışveriş deneyimi yaşatmak istiyorsanız, her türlü detaya önceden dikkat çekmeniz gerekmektedir. Müşterilerinizin kesintisiz bir alışveriş deneyimine sahip olmaları ve online mağazanızın popülerliğinin artması açısından doğru hosting paketine karar vermeniz gerekmektedir. Eğer müşteriniz web sitenizde iyi bir alışveriş deneyimi yaşarsa, web sitenizi daha sonrasında da ziyaret edecektir; hatta başkalarının da ziyaret etmesine olanak sağlayacaktır. Seçecefğiniz paketin, büyüyen ihtiyaçlarınızı da desteklemesi gerektiğini unutmamalısınız.

Can't find the information you are looking for?

Create a Support Ticket
Did you find it useful?
(30 times viewed / 1 people found it helpful)

Top