X
X
X
X

Knowledge Base

HomepageKnowledge BaseCpanelSubdomain, Addon Domain ve Parked D...

Subdomain, Addon Domain ve Parked Domain Nedir?

Fiyat Performans Hosting Subdomain (Alt alan adı): Kendi özel içeriği olan ayrı bir alan adıdır, fakat yeni bir domain değildir. Onun yerine, subdomainler var olan domainlerin adından üretilir. “www” yerine başka bir “isim” kullanılır. Örneğin domain adı şu şekilde ise; www.domainmerkezi.net, bu siteye ait bir alt domain şu şekilde olabilir; blog.domainmerkezi.net.

www.domainmerkezi.net e blog.domainmerkezi.net

 

Addon Domain: Subdomainler gibi kendi özel içeriği olan ayrı bir alan adıdır. Addon domainler var olan bir domainin uzantısı şeklinde değildir; aksine yeni domainlerdir. Bu tür domainleri host edebilmek için daha öncesinde register etmeniz gerekmektedir. Addon domainlerin asıl amacı; birden fazla alan adının tek bir hosting paketi içerisinde barındırılmasıdır. Örneğin şirketimizden aldığınız Mega Pakette 5, Deka Pakette limitsiz alan adı barındırabilirsiniz.

 

Parked Domain: Kendi özel içeriği olmayan alan adlarıdır. Onun yerine belirli bir site ile maskelenmiştir. Birden fazla parked domain tek bir primary domaine yönlendirilebilir. Parked domainler, bir domaine yeni bir websitesi yapmanıza gerek kalmadığı ve bu domaini hazır bir websitesine park etmeniz gerektiği durumda kullanılır.

Can't find the information you are looking for?

Create a Support Ticket
Did you find it useful?
(38 times viewed / 1 people found it helpful)

Top